►  Bezpłatna wycena

modernizacja oświetlenia instalacje remont wymiana na lampy LED
15 lipca 2022

Modernizacja Oświetlenia

Co to jest Modernizacja Oświetlenia w firmie?

 

Nie wszyscy wiedzą, że modernizacja oświetlenia w firmie to bardzo ważny etap rozwoju firmy. Często przy ciągłej operacji w obiektach firmowych zapominamy o odpowiednich optymalizacjach działania naszego przedsiębiorstwa. Jedną z takich optymalizacji jest modernizacja oświetlenia i wymiana lamp na LED, która przynosi znaczne obniżki w kosztach za energię elektryczną. Ale jeśli nie chcesz zmniejszyć rachunków za prąd w Twojej firmie to ten artykuł nie jest dla Ciebie.

 

Modernizacja oświetlenia to nic innego jak wymiana instalacji lub samych lamp oświetlenia na nowoczesne. W dzisiejszych czasach najlepszymi i najbardziej polecanymi są lampy LED ( LED to dioda elektroluminescencyjna ), które są nowoczesne i energooszczędne.

 

Projekt wymiany i modernizacji oświetlenia w naszej firmie TRIMAD.PL Sp. z o.o. jest całkowicie uproszczony i składa się tylko z 5 kroków jego realizacji:

 

  1. Audyt - analiza obecnej sytuacji na zakładzie

  2. Projekt oświetleniowy - często zawiera rysunek przedstawiający, jak wyglądać będzie oświetlenie po jego wymianie, wybrane oprawy LED, ich parametry techniczne

  3. Kalkulacja kosztów, m.in. kiedy nastąpi zwrot z inwestycji

  4. Realizacja projektu wymiany oświetlenia

  5. Monitoring oszczędności, które przynosi wymiana oświetlenia w firmie

 

Dlaczego oświetlenie w firmie jest ważne?

 

Najważniejsze kwestie, które sprawiają, że oświetlenie w firmie to bardzo ważny aspekt jej działalności to koszty użytkowania oraz jakość pracy pracowników.

 

Pierwsza kwestia, czyli opłata za energię elektryczną wykorzystaną na oświetlenie obiektów w firmie stanowi nieodzowną część kosztów stałych działalności przedsiębiorstwa. Opłata ta często jest głównym elementem składowym rachunku za energię elektryczną.

 

Nie każda firma mierzy zużycie ilości energii elektrycznej wykorzystanej na oświetlenie, lub nie każda ma takie możliwości w chwili podjęcia tematu do analizy. W celu dokładnego zmierzenia ilości energii zużytej na oświetlenie można zastosować dodatkowe mierniki włączane do instalacji elektrycznej. Drugim sposobem jest wykonanie szacunkowych wyliczeń bazujących na ilości opraw, ich mocy, czasu świecenia oraz ceny za jednostkę energii.

 

Kolejnym aspektem odpowiadającym na pytanie dlaczego oświetlenie w firmie jest ważne jest zadowolenie pracowników przy pracy w odpowiednich warunkach oświetlenia. Warto wiedzieć, że różne nasycenie kolorem światła może generować zadowolenie z pracy albo w innych ekstremalnych warunkach może powodować u pracowników ból głowy, szybkie zmęczenie czy nawet utratę ostrości widzenia. W związku z tym trzeba zadbać o odpowiedni kolor światła w pomieszczeniach, gdzie pracują pracownicy oraz o odpowiednim natężeniu światła.

 

Nasza firma TRIMAD wykonuje instalacje modernizacji oświetlenia już od ponad 15 lat i dzięki takiemu doświadczeniu jesteśmy w stanie pomóc nawet w najbardziej skomplikowanych projektach instalacji elektrycznej i oświetlenia.

 

Napisz do nas, otrzymasz darmowy audyt i wycenę.

 

Kliknij tutaj i wypełnij formularz kontaktowy

 

 

(c) TRIMAD.PL Sp. z o.o. 2022  

Strefa pracowników
Video YouTube
Facebook